A golf hazánkban is egyre népszerűbb sportnak(?) számít, bár mi főleg a minigolfot kedveljük. Amerikában azonban 76 milliárd dolláros éves bevétellel dolgoznak a gyárak és köze 26 millióan játszák, mi több az Amerikaiak 38%-a golf-rajongónak vallja magát. Hogy a golf sport-e, avagy sem egy olyan kérdés, amivel a fogadóirodák, sportújságírók és még a golfpályákon jelenlevők is rengeteget foglalkoznak. De miért is jött elő bennem ez a kérdés? Hamarosan megtudjátok…
A mellette állók, azt állítják, hogy a golf megfelel a „sport” szótárakban levő meghatározásnak. Fizikai megterhelést és koordinációt igényel, sportszereket gyártó cégek, atlétikai szövetségek, rajongók és média is foglalkozik vele. Rámutattak arra, hogy a 2016-os riói olimpiai játékokon is szerepelni fog – és ez az indok arra, hogy felötlött bennem ez a kérdés – , ami további bizonyíték arra, hogy sportnak tekintendő. (a tollaslabdát is felvették…)
A másik tábor azt mondja, hogy a golf inkább a „játék” definícióját meríti ki és nem a „sport”-ét. Nem igényel túl nagy fizikai aktivitást, azok is professzionális szinten tudják játszani, akik túlsúlyosak, lesérültek és nem túl atletikus testalkatúak. Szerintük a golf inkább csak játék vagy szabadidős tevékenység. Mi sem jobb bizonyíték erre az, hogy a golf létezésének 112 éve alatt egyszer sem szerepelt az olimpiai játékokon.
Végül, remélem nem haragszotok meg, de én személy szerint az utóbbival értek egyet. Inkább játék, mint sport. Tény viszont, hogy nagyobb sport, mint a tollas…